Neeilinis kvietimas

Neeilinis kvietimas

Vėlų  gruodžio mėnesio vakarą, beveik vidurnaktį, VšĮ  Alytaus rajono savivaldybės greitosios medicinos pagalbos stotis gavo kvietimą į Alytaus rajone esantį Simno miestą pas nėščią moterį, kuriai prasidėjo gimdymas. Brigada, susidedanti iš paramediko Dovydo Nauburaičio ir paramediko-vairuotojo Viktoro Miklaševičiaus atvyko pas gimdyvę labai greitai.

Įvertinę pacientės būklę, medikai ėmėsi skubių pagalbos veiksmų, nes trečią kartą gimdančiai moteriai sąrėmiai kartojosi kas 1 minutę. Po septynių minučių gimė naujagimė, bet situacija komplikavosi, nes virkštelė buvo apsivijusi aplink kūdikio kaklą, naujagimė nekvėpavo. Teko taikyti gyvybės gelbėjimo procedūras. Po jų mergaitė atsigavo, ėmė verkti. Tuo metu į pagalbą atvyko kita brigada – skubiosios med. pagalbos slaugos specialistė Eugenija Geraltauskienė ir GMP vairuotojas-pagalbinis darbuotojas Juozas Pocevičius, kurie toliau rūpinosi naujagime.

Gimdyvė su ką tik gimusia dukrele buvo saugiai nuvežta į Alytaus apskrities S. Kudirkos ligoninę. Jai pagelbėjusi medikų komanda džiaugiasi priėmusi užgimusią gyvybę. Įtampą ir stresą atperka naujo žmogaus pasisveikinimas su pasauliu.

 

VšĮ Alytaus rajono savivaldybės greitosios medicinos pagalbos stoties informacija

 

 

Viešoji įstaiga Alytaus rajono
savivaldybės greitosios
medicinos pagalbos stotis

Adresas: Ligoninės g. 12, 62114 Alytus, Lietuva

Darbo laikas: I –IV 08:00 –17:00, V 08:00 –15:45
Pietų pertrauka 12:00 –12:45

Telefonas / faksas: (8 315) 74747

El. paštas: alytausgmp@alytausgmp.lt