Akcija Simno kermošiuje

Visuomenės švietimo akcija – pirmosios skubios pagalbos teikimas

 

VšĮ Alytaus rajono savivaldybės greitosios medicinos pagalbos stotyje (GMPS) dirbantys paramedikė Gabrielė Jurkšaitė ir paramedikas-vairuotojas Marius Daukšys budėjo Simne, vykusio tradicinio kermošiaus, Kovo 11-osios minėjimo metu.  Renginį organizavo Alytaus rajono savivaldybė, jame dalyvavo Alytaus rajono meras Algirdas Vrubliauskas, administracijos direktorė Gintarė Jociunskaitė, tarybos nariai, daugybė gyventojų ir svečių.

GMPS direktorės Jolitos Gruzinskienės iniciatyva GMPS darbuotojai, talkinami įstaigos savanorės Rasos Miklaševičienės, aiškino visuomenei apie skubios pagalbos teikimo svarbą. Renginio dalyviams ir svečiams buvo sudaryta galimybė apžiūrėti GMP automobilio medicininę įrangą, sužinoti teikiamų medicinos paslaugų apimtį. Buvo mokoma praktinių pagalbos veiksmų:  kaip teikti pagalbą užspringimo atveju, pradinio gaivinimo veiksmų, kaip stabdyti išorinį kraujavimą, kokių pirmosios pagalbos veiksmų imtis įtariant miokardo infarktą, insultą, kaip padėti patyrusiems įvairias traumas. Besidomintiems medikai paaiškino, kaip elgtis atsitikus nelaimei, kur skambinti, į kokius dispečerio klausimus reikia aiškiai ir greitai atsakyti, kokius pirmosios pagalbos veiksmus galėtų atlikti patys, kol atvyks GMP medikai.

Pasak paramedikės G. Jurkšaitės, didžiausio susidomėjimo sulaukė pirmosios pagalbos teikimas vaikams. Labiausiai rūpimas klausimas buvo kaip kokybiškai ir taisyklingai atlikti pradinį gaivinimą įvairių amžiaus grupių vaikams ir kokių veiksmų imtis užspringimo metu. Taip pat G. Jurkšaitė pastebėjo šių dienų aktualijų svarbą, atsiradus būtinybei papildyti automobiliuose esančias vaistinėles turniketais, žmonės domėjosi kaip turėtų tinkamai sustabdyti kraujavimą turniketo pagalba ir kuriais atvejais derėtų jį panaudoti.

Paramedikas-vairuotojas M. Daukšys akcentavo didėjantį susidomėjimą pirmosios pagalbos veiksmais gelbėjant skęstančius bei ištikus hipertermijai. ,,Visų susidomėjusių  paklausus ar jiems buvo naudinga mūsų GMP darbuotojų suteikta informacija apie pirmąją skubią pagalbą, gavome nuoširdžią padėką ir patvirtinimą,  kad tokio pobūdžio akcijos yra labai reikalingos “, – kalbėjo M. Daukšys.

Ateityje, budint įvairiuose renginiuose, taip pat planuojama organizuoti visuomenės švietimo akcijas pirmosios pagalbos klausimais.

 

VšĮ Alytaus rajono savivaldybės greitosios medicinos pagalbos stoties informacija

 

Nuotr. Jolitos Gruzinskienės, Auksės Čyžiūtės

 

Greitosios medicinos pagalbos tarnyba

Alytaus teritorinis skyrius

Adresas: Ligoninės g. 12, 62114 Alytus, Lietuva

Darbo laikas: I –IV 08:00 –17:00, V 08:00 –15:45
Pietų pertrauka 12:00 –12:45

Telefonas / faksas: (8 315) 74747

El. paštas: alytus@greitojipagalba.lt