14-osios Lietuvos greitosios medicinos pagalbos žaidynės

14-osios Lietuvos greitosios medicinos pagalbos žaidynės

VšĮ Alytaus rajono savivaldybės greitosios medicinos pagalbos stoties komanda – skubiosios medicinos pagalbos slaugos specialistė Greta Mikelionytė, paramedikė Rasa Knyzaitė, paramedikas-vairuotojas Marius Daukšys dalyvavo 14-osiose Lietuvos greitosios medicinos pagalbos žaidynėse, kurios vyko š. m. rugsėjo 15-17 d. Kaune. Žaidynėse dalyvavo 27 komandos iš visos Lietuvos. Pirmąją žaidynių dieną komanda dalyvavo imituotuoje masinėje sprogimo nelaimėje Sobore, kurios metu įvyko ir susišaudymas Laisvės alėjoje, o GMP medikai pagalbą teikė net 400 žmonių.  Brigados turėjo kuo skubiau reaguoti ir kiekvienam nukentėjusiam suteikti būtinąją pagalbą lauko ligoninėse, iškilusiose prie Šv. Arkangelo Mykolo bažnyčios, požeminėje automobilių stovėjimo aikštelėje Vienybės aikštėje, Lietuvos kariuomenės Dr. J. Basanavičiaus karo medicinos tarnybos teritorijoje.

Antrąją žaidynių dieną kiekviena komanda dalyvavo aštuoniose rungtyse, teikė pagalbą nukentėjusiems įvairiose imituotose sudėtingose situacijose. Komandai teko teikti skubiąją medicininę pagalbą nuo paspirtuko nukritusiam ir traumą patyrusiam pacientui, apsinuodijusiam toksinėmis medžiagomis darbo vietoje pacientui, naktiniame klube įvykus susišaudymui skubi pagalba buvo suteikta net trims šautinius sužalojimus patyrusiems pacientams. Komandai reikėjo atlikti ligonio pervežimą iš vienos gydymo įstaigos į kitą, suteikti pagalbą gimdyvei bei prieš valandą namuose gimusiam naujagimiui. Laisvės alėjoje suteikti psichologinę pagalbą gyvenimu nusivylusiai, save žalojančiai pacientei. Taip pat komandos nariai įveikė estafetę: lindo pro tunelį, saugiai perėjo per ,,minų“ lauką, teisingai uždėjo turniketą nukentėjusiam ir parnešė nukentėjusį per tunelį į saugią aplinką.

Skubiosios medicinos pagalbos slaugos specialistė G. Mikelionytė, dalyvavusi pirmą kartą žaidynėse džiaugėsi naujomis žiniomis ir potyriais, o komandos darbą apibūdino kaip darnų ir vieningą. ,,Teisėjų  kritika ir pagyrimai buvo labai naudingi“ – kalbėjo G. Mikelionytė.

,,Šios žaidynės buvo neįkainojama patirtis. Juk situacijų, kai tiek daug nukentėjusių žmonių reikia operatyviai ir koordinuotai suteikti pagalbą būna nedaug, todėl tokio pobūdžio praktika yra labai vertinga. Naudinga buvo ir save išbandyti su komanda sudėtingose situacijose, pasitikrinti save“ – įspūdžiais dalinosi  paramedikė R. Knyzaitė.

Pasak GMPS direktorės Jolitos Gruzinskienės, komandos nariai daug savo laisvalaiko skyrė pasiruošimui žaidynėms, o dalyvavimas varžantis su kitomis komandomis bei nuolatinis kvalifikacijos kėlimas padeda patobulinti jau turimus įgūdžius gelbėjant gyvybes kasdieniniame darbe.

Nemažai įstaigos darbuotojų stebėjo žaidynes, taip tobulindami ir keldami savo kvalifikaciją. Lietuvos greitosios medicinos pagalbos žaidynės skirtos profesinės kvalifikacijos tobulinimui, bendravimo ir bendradarbiavimo tarp institucijų skatinimui.

 

                                                                                                                                                                          VšĮ Alytaus rajono savivaldybės greitosios medicinos pagalbos stoties informacija

 

 

Greitosios medicinos pagalbos tarnyba

Alytaus teritorinis skyrius

Adresas: Ligoninės g. 12, 62114 Alytus, Lietuva

Darbo laikas: I –IV 08:00 –17:00, V 08:00 –15:45
Pietų pertrauka 12:00 –12:45

Telefonas / faksas: (8 315) 74747

El. paštas: alytus@greitojipagalba.lt